Skip to content

Czy mamy dużo patriotów w kraju?

Według niedawnego sondażu tylko 11% populacji w Polsce uważa się za patriotów.

W wyniku narastających nastrojów antyimigranckich polska opinia publiczna została podzielona na dwa obozy: jeden, który wierzy w patriotyzm, a drugi nie. W efekcie jest coraz mniej Polaków, którzy mają niezbędne wykształcenie i wiedzę, by zaliczyć się do patriotów.

Stawia to przed polskimi politykami dylemat: jeśli chcą budować mosty z Polakami za granicą, to najpierw muszą zademonstrować swój patriotyzm w kraju. Ale jeśli chcą zachęcić więcej młodych Polaków do przyłączenia się do ich partii, to nie mogą pokazać prawdziwego patriotyzmu, bo tylko 11% uważa się za patriotów.

Powinniśmy zawsze pamiętać, że patriotyzm to miłość do naszego kraju. Nie chodzi o bycie dobrym obywatelem, ale o okazanie swojego poparcia poprzez płacenie podatków i robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby utrzymać go w sile.

Polska zawsze była miejscem patriotyzmu, w którym ludzie są dumni ze swojego kraju. Ten artykuł (Polska-USA) powstał w 1918 roku, kiedy Polacy walczyli z Rosjanami w I wojnie światowej. W Ameryce też walczyli z Rosjanami, ale nie mieli tak ciekawej wojny jak w Europie. Oczywiście ten artykuł nie jest już aktualny, a nawet możliwy ze względu na obecne konflikty z Rosją i Ukrainą. Po przeczytaniu tego artykułu być może uda nam się znaleźć nowy temat, o którym warto by pisać lub przynajmniej coś niezwiązanego.

Polska flaga jest symbolem państwa. Przód i tył są niebieskie, białe i czerwone. W herbie po obu stronach znajduje się orzeł. Orzeł jest symbolem Polski, reprezentuje jedność między ludźmi i siłę do obrony słusznej sprawy.

Polska jest znana jako kraj, który ma wielu patriotów (Polonia), którzy nie czują potrzeby wstydu swojego polskiego dziedzictwa, ponieważ zawsze postrzegają siebie jako Polaków (Polacy: Polacy). Są chwile, kiedy czują się nieswojo ze swoim patriotyzmem, czasami z powodu społecznego napiętnowania, jeśli wychodzi to publicznie, a innym razem, ponieważ nie chcą, aby inni wiedzieli, jak dumni są ze swoich korzeni.

Jestem Polakiem-patriotą, który broni swojego kraju od 1994 roku.

Ten dział dotyczy moich poglądów na patriotyzm i nacjonalizm w Polsce.

W przeszłości Polska była znana ze swojej europejskiej tożsamości i bycia niepodległym krajem z silnym poczuciem dumy narodowej i patriotyzmu – ale ludzie powoli zaczynają uświadamiać sobie, że to poczucie dumy pochodzi nie tylko z Unii Europejskiej czy NATO, ale także z naszej własnej historii i kultury: od dziesięcioleci jesteśmy dumni z walki z komunistycznym uciskiem, a także z prób odzyskania terytoriów utraconych podczas II wojny światowej.

Jakie są powody patriotyzmu? Świat wydaje się skomplikowanym miejscem, z wieloma problemami stojącymi przed ludzkością i wieloma ludźmi na całym świecie, którzy czują, że ich obowiązkiem jest pomóc w ich rozwiązaniu. Dlaczego musimy dbać o inne kraje? Co oni mają, czego my nie mamy?

Nie powinno nas dziwić, że patrząc w przyszłość ludzie zadają sobie te pytania. Ludzie, którzy przeżyli ważne w historii wydarzenia, również będą zadawać te pytania i być może zastanawiać się, czy stoi za nimi jakiś cel. W tym artykule zamierzam opowiedzieć o tym, czym jest dla mnie patriotyzm i dlaczego czuję się odpowiedzialny wobec mojego kraju.

Uważam, że jeśli potrafisz szczerze odpowiedzieć na takie pytania, to powinieneś być dumny ze swojego kraju i jego obywateli

W naszym kraju jest wiele uczuć patriotycznych. Ilu ludzi, którzy nigdy nie opuścili miejsca, w którym się urodzili i wychowali, mogło powiedzieć, że naprawdę kochają swój naród?

Nie sądzę, żeby to było przesadą mówić, że w Polsce są patrioci. W rzeczywistości posunąłbym się do stwierdzenia, że jest ich więcej niż większość ludzi, których znam. Nie powinniśmy bać się tego pomysłu i starać się to udowodnić słowami i czynami.